Дещо з наших робіт

Весілля! Слово це, мов той хміль, хвилює і ве­селить людські серця: юних – чеканням щастя, поси­вілих – згадкою про незабутню днину своєї моло­дості…

Здавна повелося на Україні: весілля – то ра­дість не однієї родини. Свято любові, народження нової сім’ї – громадська подія, яку відзначають усім миром.

Саме поняття «весілля» походить від язичеського свята в честь бога сонця Дажбога. Сонце, що уособлювало для людей світло, тепло, народження всього живого на землі, в уявленні давніх слов’ян було богом. Найбільш урочи­стими були обряди, пов’язані з весняним сонцестоян­ням.

Свята давніх слов’ян на честь бога сонця, сповне­ні веселощів, танців, хороводів, драматичних сцен, на­зивалися «вьселія». Саме в дні великих торжеств, які знаменували собою перемогу Дажбога, що підтверджувалося збільшенням тривалості дня, на­ближенням літнього сонцестояння, оживленням і роз­квітом природи, люди одружувались. Святкуючи оновлення і оплодотворення землі, землероб-язичник і сам відчував стремління до кохання, одруження, заснування сім’ї.

Весілля є най­більш складною і давньою обрядовою дією, що знаме­нує утворення сім’ї. Чимало його компонентів сягають глибокої давнини, але завдяки своєму глибоко гуманіс­тичному змісту вони зберігалися впродовж віків, пере­давалися з покоління в покоління як безцінний скарб народної культури.


Покищо не має записів